علائم کبد چرب را بشناسید
علائم کبد چرب را بشناسید
۱۲ تیر ۱۳۹۹
سایزگیری صحیح بدن
سایزگیری صحیح بدن
۰۹ آذر ۱۳۹۹
نمایش همه

رفع غبغب با ورزش های ساده

رفع غبغب

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

علت عمده ی ایجاد غبغب بالا رفتن بیش از حد وزن و داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال است اما با بالا رفتن سن هم پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست میدهد و دچار افتادگی میشود همچنین عضلاتی که به طور مرتب فعالیت نداشته باشند شل میشوند و عضله پلاتیسما که از زیر فک تا گردن امتداد دارد نیز از جمله این عضلات است. علاوه بر این کم کردن میزان قابل توجهی وزن هم موجب شل شدن پوست اطراف ناحیه گردن میشود. و تمرینات روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و هم چنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت میکند بعد از این برای مدتی با انجام تمرینات اصلاحی عضلات این ناحیه سفت شده و زمان کمتری برای حفظ آن نیاز خواهید داشت زیرا حفظ عضله بسیار راحت تر از ساختن آن است.

 

✔️حرکات ورزشی برای رفع غبغب

🔴یک تمرین بسیار موثر این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کرده و زبانتان را هم تا جایی که میتوانید بیرون بیاورید انگار می خواهید آن را به چانه تان برسانید ۱۰ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام میدهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردنتان در حال سفت شدن هستند.

🔴حرکت بعدی تمرینی است که روی عضلاتی کار میکند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید با بالا کشیدن لب ها به روی دندان هایتان و پایین بردن گوشه ی لب، تاندون های فکتان را سفت کنید ۱۰ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید این تمرین را ۱۰مرتبه تکرار کنید.

🔴حرکت چانه
این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک میکند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید چانه تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را به حالت بوسه زدن جمع کنید تا ۱۰ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید و برای نتیجه ی بهتر این تمرین را ۱۰ مرتبه انجام دهید.

 

🔴حرکت بعدی :با جمع کردن لب ها و هدایت فک به سمت جلو و بازگرداندن آن به سمت عقب موجب کشش عضلات شده و منجر به آب شدن غبغب میشود. این تمرین را ۱۰ مرتبه تکرار کنید هربار به مدت ۱۰ثانیه.

 

🔴تمرین بعدی :گردن را به سمت شانه خم کنید و در هر سمت ۱۰ثانیه نگه دارید و این حرکت را در هر سمت ۱۰ مرتبه انجام دهید.

حرکات-ورزشی-برای-رفع-غبغب

موفق باشید(بهار)

2 Comments

  1. Avatar غزال گفت:

    خیلی مطالب خوبی دارین ؛))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به سایت بهارفیت