رفع غبغب
رفع غبغب با ورزش های ساده
۱۴ تیر ۱۳۹۹
رژیم 5:2
رژیم غذایی ۵:۲
۱۱ آذر ۱۳۹۹
نمایش همه

سایزگیری صحیح بدن

سایزگیری صحیح بدن

سلام به همه بانوان عزیز بهارفیتی

.

دوستان امروز میخواهیم کمی در مورد سایزگیری صحبت کنیم. 

ما برای نوشتن برنامه به سایز دقیق و صحیح بدن شما نیاز داریم. پس باید به ما در این راه کمک کنید.با توجه به عکس زیر سعی کنید تا با استفاده از متر سایز دقیق خودتون رو بگیرید و برای ما ارسال کنید.

اینکار هم به ما و هم به خودتون برای اندازه گیری میزان پیشرفتتون کمک شایانی خواهد کرد.

نکاتی برای اندازه گیری سایز عضلات

 

مهم‌ترین نکته برای اندازه گیری عضلات رعایت دقت، ثبات و حد اعتدلال است.

 اول از همه باید دقت کافی را داشته باشید تا اندازه‌هایتان را به‌درستی از روی متر بخوانید. سپس در جایی یادداشت کنید تا بتوانید میزان دقیق پیشرفتتان را اندازه‌گیری کنید.

 دوم این‌که ثبات داشته باشید. یعنی اگر بار اول عضلاتتان را در حالت انقباض (Flexed) اندازه گرفتید، باید برای بار دوم همین کار را انجام دهید و اندازه گیری سایز عضلات خود را در حالت انقباض بسنجید تا متوجه میزان پیشرفتتان بشوید.

 سوم نیز بحث اعتدال است، نباید متر را  بیش از حد دور عضلاتتان سفت یا شل بگیرید.

نکات فوق‌ حرفه‌ای برای اندازه گیری سایز عضلات

قبل از اندازه گیری سایز عضلات استراحت کنید

بلافاصله بعد از تمرین ورزشی‌تان شروع به اندازه گیری سایز عضلات خود نکنید. چون در حین تمرین خون‌رسانی به عضلات بیشتر شده و همین ممکن است اندازه گیری‌تان را اشتباه کند. به‌عنوان مثال ممکن است پاهایتان بعد از تمرین بزرگ‌تر از حالت عادی باشد. به همین خاطر اندازه‌گیری‌هایتان را در حالت عادی و قبل از تمریناتتان انجام دهید.

حواستان به منقبض یا ریلکس‌بودن بدن باشد

اگر برای اولین‌بار عضلات خود را در حالت ریلکس اندازه گرفتید، بار دوم و سوم هم باید همین کار را انجام دهید. وگرنه اصلاً متوجه میزان پیشرفتتان نخواهید شد و همه حساب کتاب هایتان خراب خواهد شد. به عنوان مثال اگر دور بازوهایتان را در حالت ریلکس آن اندازه بگیرید، قطعاً با حالت منقبض شده که سایز آن بزرگتر می شود، متفاوت خواهد بود.

متر را سفت نکشید

در هنگام اندازه گیری سایز عضلات یادتان باشد که متر نه بیش‌ازحد شل بگیرید و نه این‌که بیش‌از‌حد آن را بکشید.

یادداشت برداری کنید

همیشه برای خودتان دفترچه‌ای کنار داشته باشید. اندازه هر کدام از عضلاتتان را از ابتدای شروع تمرین با درج تاریخ، یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود تا بدانید کدام برنامه ورزشی برایتان بهتر بوده و کدام عضلاتتان بزرگ‌تر شده است.

هر دو سمت بدنتان را اندازه بگیرید

اگر می‌خواهید اندازه گیری سایز عضلات تان بی‌نهایت دقیق باشد، بهتر است هر دو سمت را اندازه بگیرید. مثلاً اگر تصمیم گرفته‌اید که عضلات دور بازو را اندازه بگیرید، سایز بازوی سمت راست و چپتان را اندازه بگیرید. در مورد پاهایتان هم همین کار را تکرار کنید.

دریافت برنامه تخصصی تناسب اندام و ورزش در منزل

موفق باشید(بهار)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به سایت بهارفیت